Get Adobe Flash player

Konserwacja i renowacja

 • malarstwa (obrazy na podłożu płóciennym, drewnianym, szkle 
  i blasze)
 • rzeźby drewnianej polichromowanej, złoconej
  i srebrzonej
 • rzeźby ze sztucznego kamienia: betonu, gipsu, ceramiki
 • przedmioty artystyczne z metalu

Obrazy na zamówienie:

 • kopie malarstwa dawnego
  i współczesnego 
 • obrazy sakralne 
 • malarstwo własne

Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim. Jestem starszym konserwatorem w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Ukończyłam Wydział Sztuk Pięknych kierunku konserwacja zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Specjalizuję się w konserwacji dzieł malarstwa na wszelkich podłożach, a więc na płótnie, drewnie, blasze i szkle, a także na korze i włóknach roślinnych; papier - tylko reprodukcje i oleodruki


Doświadczenia z konserwacją polichromii na korze i tapie zdobyłam pracując od 10-ciu lat 
w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie  przy konserwacji obiektów egzotycznych:  zabytków Azji, Afryki oraz Australii i Oceanii.


W moim zawodowym dorobku znajdują się konserwacje polichromii ściennych (Frombork, zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim, klasztor w Jasov), dziesiątki obrazów, ikon, drewnianych rzeźb polichromowanych, kapliczek przydrożnych, oraz setki zabytków rzemiosła artystycznego i kultury materialnej Europy i świata. Znaczącą pozycję wśród tych ostatnich zajmuje restauracja zabytków ceramiki: naczyń i kafli pieców.


Trzydziestoletnią praktykę konserwatorską zdobywałam  jako konserwator w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz  w  Państwowych Pracowniach Konserwacji Zabytków. Prywatnie współpracowałam z Okręgowym Muzeum w Siedlcach oraz Muzeum Pałac w Wilanowie, a także ze zleceniodawcami prywatnymi.


Wykonuję kopie malarstwa. Jestem  autorką prac malarskich w technice pastelu, akrylu i olejnej, oraz form przestrzennych z wykorzystaniem drewna, szkła i metali.